Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W dniu 11.05. w naszym Przedszkolu obchodziliśmy uroczyście Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Podczas wspólnego pobytu w ogrodzie słuchaliśmy bajki czytanej przez Panią Wiesię bibliotekarkę z Miejsko - Gminnej Biblioteki z Lubszy, która przeczytała nam jedną z przygód Kubusia Puchatka oraz ulubionej bajki z dzieciństwa naszej Pani Dyrektor  pt. "O żabkach w czerwonych czapkach" Heleny Bechlerowej.

W trakcie wspólnego przebywania na świeżym powietrzu była również okazja do wspólnych zabaw przy muzyce. Pogoda dopisała i humory też, dlatego na dworze wykonaliśmy piękne zakładki do naszych książek. Grupa najmłodsza malowała farbami kontury postaci z bajek na folii.  Po powrocie do sal czekała na wszystkich niespodzianka - mogliśmy usłyszeć naszych czytających Rodziców.

Narodowy Spis Ludności i Mieszkań 2021

Od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. przeprowadzany jest Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Podstawową metodą realizacji spisu powszechnego jest samospis internetowy - którego można dokonać na każdym urządzeniu mającym połączenie z Internetem za pośrednictwem interaktywnej aplikacji dostępnej na stronie internetowej Głównego Urzędu Statystycznego (https://spis.gov.pl/).

Dokonanie samospisu jest również możliwe w Gminnym Biurze Spisowym, które mieści się w Urzędzie Miasta w Brzegu przy ul. Robotniczej 12 w budynku B, pok. nr 7B. Godziny Przyjmowania petentów: 7:15-15:15. Kontakt pod nr telefonu 507 338 853.

Dzwoniąc pod nr infolinii spisowej: 22 279 99 99, można uzyskać pomoc przy samodzielnym wypełnianiu formularza spisowego przez Internet, spisać się przez telefon (w przypadku braku dostępu do Internetu), pozyskać informację o rachmistrzu spisowym oraz potwierdzić jego tożsamość. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-18:00