Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

Wróbelek Elemelek szuka Wielkanocy

W piątkowe przedpołudnie 22.03. zawitali do nas po raz kolejny aktorzy z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Tym razem oglądaliśmy przygody Wróbelka Elemelka, który nie tylko szukał Wielkanocy, ale przypomniał nam jak ważna jest ekologia, higiena oraz życie bez brudu i zatruwania środowiska.

 

 

Dzień Nauki Polskiej

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” - Konfucjusz
"Dzień Nauki Polskiej" w naszym Przedszkolu minął pod znakiem eksperymentów, które wykonywaliśmy w naszych salach. Był m.in. "Wybuchający wulkan", "Chemiczne jojo", "Uciekający pieprz". Sprawdzaliśmy jak zachowuje się w wodzie cynamon i zapalona świeczka zakryta szklanym słoikiem. Na koniec mieliśmy okazję stworzyć "Ciecz nienewtonowską", która przelewała nam się przez ręce.

 

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji przedstawiciele każdej grupy recytowali wiersze o swoim ojczystym języku. Wysłuchaliśmy nie tylko utworów w języku polskim, ale także w ukraińskim i białoruskim, ponieważ do naszej przedszkolnej społeczności należą też dzieci innych narodowości.

 

 

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.