Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

DZIEŃ OTWARTY

21 lutego 2023 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Otwarty.
Rodzice i dzieci, które przybyły do przedszkola, poznały organizację i funkcjonowanie placówki. Dzieci miały okazję poznać atmosferę zabaw i zajęć w przedszkolu (m.in. zajęcia konstrukcyjne, plastyczne). Dzień otwarty pozwolił także przedstawić nasze przedszkole jako środowisko przyjazne dziecku, otwarte na jego potrzeby oraz wychodzące naprzeciw oczekiwaniom rodziców.
Celem dnia otwartego było przede wszystkim wprowadzenie dziecka i Rodzica w świat przedszkola. Wszyscy chętnie włączali się do zorganizowanych zajęć.
Bardzo dziękujemy za przyjęcie naszego zaproszenia. Mamy nadzieję, że dla każdego z gości – był to mile spędzony czas.
 

Lekcja historii - Niedźwiedź Wojtek

We wtorek 14 lutego 2023 roku  dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w kolejnym spotkaniu z „historią” , które odbyło się w ratuszu.
Dzieci obejrzały przygotowany specjalnie dla nich film animowany, opowiadający o historii Misia Wojtka – niedźwiedzia adoptowanego przez żołnierzy22 Kompanii zaopatrywania altylerii w 2 korpusia Polskim dowodzonym przez gen. Władysława Andrsa. Dzieci zdobyły wiedzę na temat historii Polaków i o formowaniu się 2. Korpusu Polskiego. W trakcie spotkania przedszkolaki miały okazję zaprezentować swoje umiejętności artystyczne, podczas kolorowania i przybijania przygotowanych przez siebie pieczątek z Misiem. W tym wyjątkowym spotkaniu z Wojtkiem, przedszkolakom towarzyszył Jerzy Wrębiak – Burmistrz Brzegu.

Urodziny sowy Krysi czyli wspomnienia o lisie Witalisie

W środę 8.02 dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w  spektaklu pt.: "Urodziny sowy Krysi czyli wspomnienia o lisie Witalisie" według bajki Jana Brzechwy "Szelmostwa lisa Witalisa" wystawianym przez Grupę Teatralną "Daję słowo" w BCK.


Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.