Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

Dzień Życzliwości

W czwartek 23 listopada nasze przedszkole odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 . Ich wizyta była związana z niedawno obchodzonym Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień. W takiej właśnie atmosferze przebiegło to spotkanie.
Dziękujemy za odwiedziny.

 

 

Wybory Burmistrza

14 listopada dzieci z grup III i IV miały szansę wziąć udział w prawdziwych wyborach i wybrać Burmistrza swojego Przedszkola. To była okazja, aby nasze przedszkolaki mogły uczyć się wartości demokracji i odpowiedzialności społecznej już od najmłodszych lat.
Wybory poprzedziła kampania wyborcza. Same wybory rozpoczęły się od przedstawienia kandydatów. Następnie przyszedł czas na tajne głosowanie. Dzieci wrzucały swoje głosy do specjalnie przygotowanej urny, ucząc się tym samym, jak ważna jest prywatność i niezależność decyzji. Po emocjonującym liczeniu głosów, ogłosiliśmy zwycięzcę. Nowym Burmistrzem Przedszkola został Tymoteusz Rzepka. Zastępcą Burmistrza Anna Błażejewska a Sekretarzem Aleksandra Trelińska.
Mamy nadzieję, że to doświadczenie zostanie z naszymi wychowankami na długo i pomoże kształtować ich dorosłe postawy odpowiedzialnych obywateli w przyszłości.
Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy naszemu nowemu Burmistrzowi Przedszkola!
 
 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień
Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się od inscenizacji w wykonaniu Gr. IV, która pokazała nam historię odzyskania przez Polskę niepodległości po długoletniej niewoli. Następnie wszystkie grupy zaprezentowały tańce i piosenki o charakterze patriotycznym, aby upamiętnić to niezwykle ważne dla nas Polaków wydarzenie. Nie mogło także zabraknąć hymnu Polski, który odśpiewała cała przedszkolna społeczność.
 
 

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.